Müşteri Hizmetleri

 

Müşteri Hizmetleri sayfamıza hoşgeldiniz.

Alış verişinizin her aşamasında, kendinizi güvende hissedebilmeniz için en çok merak edilen konuları ve sıkça sorulan soruları size yardımcı olabilmek amacıyla aşağıda listeledik.

Farklı sorularınız için, iletişim formunu kullanabilirsiniz...

Lens Ayna
 • Lazer lens ve lazer ayna nedir?

  Lazer ışını yansıtıcı aynalar, lazer ışının dalgaboyuna göre hazırlanır. Işınları yansıtmak üzere tasarlanan bu ürünler genelde yüzeyi polisaj yapılarak düzleştirilmiş Silikon materyal üzerine ihtiyaç duyulan dalgaboyundaki ışınları yansıtabilecek materyaller kaplanır. Bu sayede ışın minimum kayıplar ile yansıtılarak bir sonraki hedefe gönderilir. 

  Bakımı çok hassas yapılması gerekir. Toz, duman ve kirden uzak tutulmalıdır. Makinelerinizin duman emiş sistemleri güçlü yapmanız, aynalarınızın daha az kire maruz kalmasını sağlayacaktır.

 • Lazer Lens Focus Yüksekliği Nasıl Hesaplanır?

  Lazer kesim makinelerinde kullanılan odaklayıcı mercekler (focusing lens) lazer ışınını incelterek işlem yapmanıza olanak verir.

  Lazer makinesinde en iyi performansı işlem yapılacak malzeme yüzeyi, odaklanmış en ince noktada olursa elde edilir. Daha hızlı kesim yapılır, daha güçlü kazıma yapılır. Lazer gücünüzü en ince noktada toplamak cm² üzerine düşen lazer gücünü artırmaktır.

 • Lazer Lens Ayna Temizliği Nasıl Yapılmalıdır ?

  Lazer kesim makinalarında lens / ayna temizliği makinalarda en çok özen gösterilmesi geren parçalardandır. Ayna veya lensiniz kirlendiğinde yapacak olacağınız işin kalitesi düşecektir. Örnek verecek olursak kesimlerinizin hızı düşecek veya kesilmeyecektir. Ayna veya lensiniz çok fazla ısınacak ve kırılmalara sebep olacaktır. 

  Bilinçsiz yapılan temizlemeler de ayna ve lesnlerinizin kullanım ömrünü kısaltacaktır. 

  Ayna / Lens temizliği yaparken alkol,tiner,solvent,asit gibi ürünler kullanılmamalıdır. Bu tarj ürünler ayna lens ürünlerinizin üzerinde bulunan zar yapısını eritmekte ve ayna aynalığını , lens lensliğini kaybetmektedir. 

  Pamuk,peçete gibi tüğ bırakan malzemeler ile silinmemelidir. Gözle görülmeyecek kadar ipcik kalması durumunda lazer ile temasında erime yapacak ayna lens işlevini kaybetmesine sebep olacaktır. 

  Aynı şekilde ayna lens üzerinde ki çatlak,çizik,kırık gibi şeylerde iş kalitenizi düşerecek şeylerdir. 

  Peki nasıl temizlik yapılmalı ? 
  Alkol içermeyen kolanya,camsil gibi ürünleri kullanabilirsiniz lakin içersinde bir takım kimyasallar bulunduğu için pek sağlıklı değildir. Alkol,tiner,solvent gibi ürünlere göre daha iyidir.

  silme işlemi tüy,ip burakmayan yumuşak ve çizmeyen malzememe ile silinmesini tavsiye ederiz. 

  Sitemizde bulunan Lens Ayna Temizleme Setini Satın alarak uzun süreli ayna ve lenslerinizi kullanabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.