Satış Sözleşmesi

Tüm kullanıcılar üyelik işlemlerini gerçekleştirdikleri anda şatış sözleşmesini okuduklarını ve onayladıklarını kabul etmiş sayılırlar.
Satış Sözleşmesi
Lazerci ile Müşteri arasındaki Sanal Ortamda  Satış Sözleşmesidir.
Madde - 1
Is bu sözleşmenin konusu, satıcının, alıcıya satışını yaptığı, aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanunun; Mesafeli Sözleşmeleri Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik hükümleri gereince tarafların hak ve yükümlülüklerinin kapsamaktadır.
Madde - 2
SATICI BILGILERI
Lazerci Elek.Mar.Rek.San. ve Tic.A.Ş
Madde - 3
ALICI BILGILERI
Tüm üyeler: Lazerci Elek.Mar.Rek.San. ve Tic.A.Ş  Firmasının e-ticaret mağazası  Lazerci.com 'a üye olup alışveriş yapan tüm alıcılar. (Bundan sonra alıcı veya müşteri olarak anılacaktır).
Madde - 4
SÖZLESME KONUSU VE ÜRÜN BILGILERI:
Mal/Ürün veya Hizmetin; Türü, Miktarı, Marka/Modeli, Rengi, Adedi, Satış Bedeli ve Ödeme Sekli, sitede belirtildiği gibi olup, bu vaatler alıcıya bildirilmeden deişiklik gösterebilmektedir.

Madde - 5
GENEL HÜKÜMLER
5.1 - ALICI, Madde 4te belirtilen sözleşme konusu ürünün temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme sekli ile teslimata ilişkin tüm ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder. 
5.2 - Sözleşme konusu ürün, ürün sayfasında belirtilen süre dahilinde her bir ürün için alicinin yerleşim yerinin uzaklığına bağlı olarak ön bilgiler içinde açıklanan süre içinde alici veya gösterdiği adresteki kişi veya kuruluşa teslim edilir.
5.3 - Sözleşme konusu ürün, alıcıdan başka bir kişi veya kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi veya kurulusun teslimatı kabul etmemesinden dolayı SATICI sorumlu tutulamaz. Bu esnada oluşacak ek taşıma bedelleri ALICI tarafından ödenecektir.
5.4 " SATICI , sözlesme konusu ürünün saglam, eksiksiz, sipariste belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve varsa kullanim kilavuzlari ile birlikte teslim edilmesinden sorumludur.
5.5 - Sözlesme konusu ürünün teslimati için is bu sözlesmenin elektronik ortamda onaylanmis olmasi ve satis bedelinin alicinin tercih ettigi ödeme sekli ile ödenmis olmasi sarttir. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayitlarinda iptal edilir ise, SATICI ürünün teslimi yükümlülügünden kurtulmus kabul edilir.
5.6 - Ürünün tesliminden sonra aliciya ait kredi kartinin alicinin kusurundan kaynaklanmayan bir sekilde yetkisiz kisilerce haksiz veya hukuka aykiri olarak kullanilmasi nedeni ile ilgili banka veya finans kurulusun ürün bedelini SATICI ya ödememesi halinde, ALICI kendisi veya satis sözlesmesinde belirttigi kisi veya kuruma teslim edilmis olan ürünü 3 isgünü içinde SATICI ya göndermek zorundadir. Böyle bir durumda nakliye giderleri aliciya aittir.
 5.7 - SATICI mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefeti, ulasimin kesilmesi gibi olaganüstü durumlar nedeni ile sözlesme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ise, durumu aliciya bildirmekle yükümlüdür. Alicinin siparisi iptal etmesi halinde, SATICI 7 gün içinde aliciya ait kredi karti fisinin iptali ve ilgili tutarin alicinin hesabina iade edilmesi konusunda ilgili banka nezdinde girisimde bulunur ve yapilan islem elektronik posta araciligi ile ALICIya bildirilir. Böyle bir durumda ilgili bankadan kaynaklanan gecikmelerden dolayi SATICI sorumlu tutulamaz.
5.8 - ALICI ve/veya ALICInin teslimat yapilmasi istedigi kisi ve/veya kurumlara teslim edilmis olan ürünlerin arizali veya bozuk olmasi durumunda, garanti sartlari içinde gerekli onarim veya degistirme isleminin yapilmasi için ilgili ürün veya ürünler SATICIya, ALICI tarafinin teslim aldigi tarihten baslayarak 7 gün içinde gönderilir ve nakliye giderleri SATICI tarafindan karsilanir. Böyle bir durumda 7 günlük sürenin dolmasi halinde, ALICI teslim almis oldugu ürünü ilgili servisine götürmek zorundadir veya oluşacak nakliye bedeilini kabul etmiş sayılır.
5.9- Is bu sözlesme, alici tarafindan elektronik olarak onaylandiktan (üyelik gerçeklestirikdikten sonra) geçerlilik kazanir.
Madde - 6
CAYMA HAKKI:
Alici, sözlesme konusu ürürünün kendisine veya gösterdigi adresteki kisi/kurulusa tesliminden itibaren yedi (7) gün içinde cayma hakkina sahiptir. Cayma hakkinin kullanilabilmesi için bu süre içinde SATICIya faks veya elektronik posta ile bildirimde bulunulmasi ve ürünün 7. madde hükümleri çerçevesinde kullanilmamis,ambalajinin zarar görmemis  ve kullanıcı veya kargo kaynaklı hasar görnemiş olmasi sarttir. Bu hakkin kullanilmasi halinde, 3. kisiye veya Aliciya teslim edilen ürünün SATICIya gönderildigine dair kargo teslim tutanagi örnegi ile satis faturasi aslinin iadesi zorunludur. Bu belgelerin ulasmasini takip eden 7 gün içinde ürün bedelinin ALICInin kredi karti hesabina iade edilmesi için SATICI ilgili banka nezdinde girisimde bulunur. Ürün bedelinin iadesinde banka tarafindaki aksakliklardan dolayi SATICI sorumlu tutulamaz. Satış faturasinin aslinin gönderilmemesi durumunda katma deger vergisi ve varsa diger yasal yükümlülükler iade edilmez. Cayma hakki nedeni ile iade edilen ürünün kargo bedeli ALICIya aittir. Ayrica, niteligi itibariyla iade edilemeyecek ürünler, tek kullanimlik ürünler, kopyalanabilir yazilim ve programlar, hizli bozulan veya son kullanim tarihi geçen ürünler için cayma hakki kullanılamaz. Her türlü yazilim ve programlar, DVD, VCD, CD ve kasetler, Bilgisayar ve kirtasiye sarf malzemeleri (toner, kartus, serit v.b) ve Hür türlü kozmetik ürünlerinde cayma hakkinin kullanilmasi, ürünün ambalajinin açilmamis, bozulmamis ve ürünün kullanilmamis olmasi sartina baglidir.

Madde -7
KARGO TESLİMATI VE HASAR SORUMLULU
7.1-Siparişleriniz madde 8.1 uyumu ile çıkışlar sağlanmaktadır. Adres,teslimat geçiklemelerinden kargo firması sorumludur. Alıcı kargo tabikiyatını kendisi yapmakla hükümlüdür.Teslimat süresi üzerinden 2 iki iş günü geçmiş ve kargo iade'ye düşmemiş ise SATICI firmaya bildirmesi durumunda SATICI kargo teslimatını sağlata bilmek adına kargo firmasına destek oluşturmakla hükümlüdür. Kargo firması teslimat adresine 1 sefer ziyaret etti ancak kullanıcıyı bulamamış veya adreste olunmaması durumunda ALICI paketi şubeden almak ile hükümlüdür. Şubeden 3 iş günü içersinde alınmayan kargolar iade düşmektedir. İadeye düşen kargolar tarafımıza ulaşması durumunda satış faturası iptal edilerek kargo masrafları fatura bedelinden düşülerek fatura bedeli iade edilmektedir.
7.2-Her bir paket sigortalı olarak sevk edilmektedir. Ürünleri teslim alınırken kargo firması ile birlikte hasar olup olmadığı kontrol edilerek teslim alınmalıdır. Telimat esnasında hasar söz konusu ise kargo firması ile tutatak tutulup ürünler teslim alınmamalıdır. Kontrol edilmeden teslim aldım imzası atılması durumunda mesuliyet tamamen ALICIYA aittir. Paket sigorta kapsamı teslim aldım imzası atılması durumunda sonlanmaktadır. 

Madde-8

8.1- Siparişleriniz mesai saatleri içersinde Min.:24 saat Max. 48 saat içersinde kargoya verilmektedir. Siparişler sipariş sıralamasına işleme alınmakta olup sipariş tarihini takip eden ilk mesai saati içersinde kargoya teslim edilmektedir. Bu süreç olumsuz durumlarda kargolar 48 saate kadar çıkabilmektedir. 

8.2- Sitemizden yapılacak olan alışverişlerde 1000 Ds/Kg kadar kargo fiyatı sistem üzerinden otomatik olarak hesaplanıp sizden talep edilmektedir. 1000 Ds/Kg aşan siparişlerinizde sevk maliyetleri (Kargo ,Ambar ,Nakliye vs) müşteriye aittir. 

Madde - 9
YETKİLİ MAHKEME:
Is bu sözlesmenin uygulanmasinda, Sanayi ve Ticaret Bakanliginca ilan edilen degere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile ALICInin veya SATICInin yerlesim yerindeki TÜKETICI MAHKEMELERI yetkilidir. Siparisin elektronik ortamda onaylanmasi durumunda, ALICI is bu sözlesmenin tüm hükümlerini kabul etmis sayilir

.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.